Американската Metalcraft PBBL2 Artisanal Бел Порцелан Creamer, Црна, 2 1/2-Унца

Американската Metalcraft PBBL2 Artisanal Бел Порцелан Creamer, Црна, 2 1/2-Унца

DEN 261.84

Достапност

Рустикален, но сепак шик бел порцелан creamer.Карактеристики црна боја и суптилно текстура, две-тон стаклен финиш.Идеален за кафе услуга заедно сос чаши и шеќер пакет на сопствениците.Акценти ресторан tabletops, шалтери, како и други слични површини.Мерења : 2 ½ -унци; 2 ½ -инчи l x 3 ¼ -инчи w x 2 ⅜ -инчи h.Американскиот metalcraft PBBL2 artisanal Бел порцелан creamer е рустикален парче што има црна боја и суптилни, две-тон стаклен финиш.Тоа е одлично за кафе услуга или едноставно tabletop акценти, и тежи 2 1/2 унци.Со 70 години на служба, Американски metalcraft е лидер во службата за храна индустрија за тренд-фокусирани и уникатни производи.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа

Alessi Officina Creamer, Сребро.
  • Новак

Alessi Officina Creamer, Сребро.

DEN 1730.40

Производителот гаранција може да не се применува 18 / 10 нерѓосувачки челик.Огледало полиран.Алдо Роси.Ма�