Scicalife Дипломирал Цилиндар Научни Стакло Мерење на Цилиндри Поставени Тест Цевка Колба Beaker за Експеримент Училиште Науката Лабораториски Материјали 50мл

Scicalife Дипломирал Цилиндар Научни Стакло Мерење на Цилиндри Поставени Тест Цевка Колба Beaker за Експеримент

DEN 1754.40

Достапност

Јасна и прецизна скала го прави лесен за вас за да ја видите волумен на течност во мерење цилиндар.Лесен за ракување и едноставен за употреба, погодна за ученици, наставници, стручни, родители, итн.На база прави мерење на цилиндар стабилни, а не да депонија.Оваа професионална и практична дипломирал мерење на цилиндар со приклучокот е за лабораториско тестирање.Тоа е лесно да се види на промени на зачувани содржините во текот на хемијата.Опис Ако сте во потрага за еден професионален мерење на цилиндар, тогаш мора да не ги пропуштајте нашите мерење на цилиндри со јасно скала.Професионално и практично, тоа е безбедно да се користи, да се пополнат и се прелива.Погоден за професионална и лична употреба.Карактеристики Боја : Како што е прикажано Материјал : Пластични Големина : 18. 5 X6 CM Големина : 25 X7 CM Пакет Вклучувајќи 1 buc x Мерење на Цилиндри.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа