Коси месо тело Reamers, Сечење 32-милиметри Кол Универзална Волфрам Карбид Chucking Reamer 6 Flute H8 за оние кои Не се Обоени Метали

Коси месо тело Reamers, Сечење 32-милиметри Кол Универзална Волфрам Карбид Chucking Reamer 6 Flute H8 за оние

DEN 604.80

Достапност

ЗА оние кои НЕ се ОБОЕНИ МЕТАЛИ МАТЕРИЈАЛИ : Погоден за нерѓосувачки челик, јаглероден челик, од леано железо, умре челик, од легиран челик, алатка челик, не обоени метали материјали.ЗАЦЕМЕНТИРА КАРБИД МАТЕРИЈАЛ : производот е направен од зацементира карбид, сечилото дијаметар е 32-милиметри, а бројот на flute е 6.Функција : 1.Убава и исклучителна, ефикасен, за труд заштеда, и донесе брз дупчење speed2. ЗА оние кои НЕ се ОБОЕНИ МЕТАЛИ МАТЕРИЈАЛИ : Погоден за нерѓосувачки челик, јаглероден челик, од леано железо, умре челик, од легиран челик, алатка челик, не обоени метали materials5.СТАБИЛНА ГОЛЕМИНА : Едно време формирање како целина, поседуваат стабилна големина, точни изгасне, трајни производи за долг животен век. 32-милиметри / 1. ЗАЦЕМЕНТИРА КАРБИД МАТЕРИЈАЛ : производот е направен од зацементира карбид, сечилото дијаметар е 32-милиметри, а бројот на flute е 6 Specification : Предмет Тип : Chucking Reamer Product Материјал : Зацементира carbide Product Модел : Dia32 H8 YGBlade Дијаметар : Прибл.


Параметрите на стоката

Item Type:
Chucking Reamer
Product Material:
Cemented carbide
Product Model:
Dia32 H8 YG
Blade Diameter:
Approx. 32mm / 1.26in
Number of Flute:
6 Flute
Scope of Application:
Suitable for stainless steel, carbon steel, cast iron, die steel, alloy steel, tool steel, non ferrous metal materials
Package List:
1 x Chucking Reamer :

Подобро ви се допаѓа