YINLING четки за заби за Мачки и Кучиња, Домашни миленици Четка со Десет Илјади Косите, Мека Коса, Орален Производи за Чистење

YINLING четки за заби за Мачки и Кучиња, Домашни миленици Четка со Десет Илјади Косите, Мека Коса, Орален Производи

DEN 1708.80

Достапност

Домашно милениче мека bristled четка за заби : чиста длабоко во јазот помеѓу забите, мек материјал не му наштети на непцата.Четка за заби : миленичиња четка за заби има меки силиконски рачка, така што ќе може да се одржи тоа удобно кога четкање вашето куче забите.Високо-квалитетни материјали : четката е направен од мек силикон, безбедно, не-токсични, лесно да се чисти и може да се чистат забите на кучиња.Тоа е основна алатка за домашни миленици.Домашно милениче орална нега : оптимизирате ефектот на отстранување на нечистотија и забен камен, намалување на ризикот на забите и непцата и подобрување на дишењето.Кучешки заб болест : важно е да се одржува кучето е на здравјето на забите за да се намали шансите за лош здив, заболувања на непцата и забниот плак.Тоа треба да се чистат неделно.Кучиња и мачки' забите се важен процес за сеопфатна заштита.Најчести знаци не само што може да доведат до лош здив, тоа исто така може да предизвика загуба на заб и повеќе сериозни дентална хигиена problems.By редовно четкање на забите од куче или мачка, што ќе помогне за подобрување на здравје, среќа и долговечност на canines и мачки.Име на производ : пет мека toothbrush Applicable предмети : мачки и dogs Material : парична казна мека волна + plastic Color; транспарентно.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа