TEHAUX 2 парчиња Buchner Funnels 5. 89X3. 14inch Лабораторија Buchner Funnels Корисни Buchner Инка за Филтрирање за Полнење за Лабораториска Употреба

TEHAUX 2 парчиња Buchner Funnels 5. 89X3. 14inch Лабораторија Buchner Funnels Корисни Buchner Инка за Филтрирање

DEN 453.36

Достапност

PP. 【Квалитетен Материјал】Направени од квалитетни PP материјал за трајни и pratical употреба. 【Пакет Вклучуваат】пакетот вклучува 2 парчиња buchner funnels да ги задоволат вашите потреби. 【Надворешен Дизајн】обликот на Buchner инка е рамен цилиндар со многу мали дупки на дното на цилиндерот. 【Pratical Употреба】Овие buchner funnels може да издржи високите температури на 110 °C, а се отпорен на киселини и бази. 【Лесно да се Чисти】Овие buchner funnels се едноставен дизајн, лесен за употреба и чиста.Карактеристики - Направени на квалитетни PP материјал за трајни и pratical употреба.- Пакетот вклучува 2 парчиња buchner funnels да ги задоволат вашите потреби.- Овие buchner funnels се едноставен дизајн, лесен за употреба и чиста.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа