Американската Карбид Алатка Карбид-Падна Посочи Носот Комунални Алатка Малку, Неутрален, Micrograin Одделение, 0.625 Плоштад Месо Тело, D 10 Големина

Американската Карбид Алатка Карбид-Падна Посочи Носот Комунални Алатка Малку, Неутрален, Micrograin Одделение,

DEN 142.08

Достапност

D-стил, исто така, повика посочи носот, алатка форма има позитивен, 7-степен гребло агол што овозможува остар раб за донесување на континуирано намалување и неутрален сечење насока за десно-лево или десно-to-right храна.На врвот е brazed да плоштад челик месо тело која одговара на плоштадот toolholders.Brazed алатки се достапни во три страна опции : десно, лево, и неутрални.На страна сечење и крајот на сечење на работ агли, во комбинација со агол на која алатка е поставен во однос на работното парче (исто така наречен доведе агол), влијание на алатката е сечење форма и акција.Brazed алатки, често се нарекува една точка brazed карбид-падна tools, се користи за метал обликувањето на стругови или завртка машини.На врвот, или на носот, на алатката врши заврши намалување на работното парче.Micrograin соголени карбид совет дава сила со отпорност на шок и носат за обработка на високо-сила, топлина-отпорни легури.Алатката има micrograin соголени карбид совет, кои ги комбинира во сила на високо-брзински челик со цврстина и отпорност на абење на карбид.Гребло агли се на степен на склоност на лицето кон или подалеку од сечење на работ.Плоштад челик месо тело одговара на плоштадот toolholders.Овие една точка алатки имаат сечење на работ на крајот дека е карбид совет brazed да челик вратило.Американската Карбид Алатка произведува стандард една точка brazed карбид-падна tools, и прецизност земјата резен алат и влошки.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа