Грб - На mattest mattifying Заштитна Мембрана - 240ml

Грб - На mattest mattifying Заштитна Мембрана - 240ml

DEN 551.76

Достапност

ГРБ 240ml Protective mattifying мембрана (горниот слој лак) Сте биле барање за крајната мат лак, нешто што може да се наслика во текот речиси ништо, заштити, нешто времето-доказ, отпорен на гребење и транспарентен доволно да ги задржи бојата интегритет.Ние сме супер возбуден за конечно ослободување на ГРБ, навистина страшни заштитна mattifying membrane.By комбинирање на најочигледен акрилни полимери и нова мешавина на mattifyers ние сме создадени исклучителна мат лак.Едноставно четка се применуваат или спреј во текот на вашиот заврши работи да им даде траен рамен мат финиш. ◆ Користите внатре или НАДВОР◆ Нема да жолта со текот на времето◆ Ултра-рамна, супер јасно мат финиш◆ на база на Вода и не-токсични ◆ Додадете отпорно на гребење трајност на загрозените површини◆ се Придржува до скоро било која површина, платно, хартија, метал, дрво, стакло, акрилна боја, spraypaint.За ДА ГО КОРИСТИТЕ : ◆ Тресат шише добро◆ се Применуваат во текот сува завршена работа, со мека четка (тенок слој се препорачува) ◆ Применува вториот грб ако е потребно (обезбеди првиот слој е целосно сува) ◆ Да спреј - се разредува со 25-30% вода, користете спреј шише или airbrush◆ Миење четки со топла water IMPORTANT - ако сте со користење на грбот над Црна 2.0, се малку свесни дека не постои ништо како мат Црна 2.0, па грб ќе се намали кадифена ефект на 2.0 малку.Сепак тоа е начинот на кој начин начинот на кој подобро од било кој друг мат премаз таму! ;P.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа