PEBEO Студио Acrylics Auxiliaries, Висока Густина Моделирање Паста, 250 ml

PEBEO Студио Acrylics Auxiliaries, Висока Густина Моделирање Паста, 250 ml

DEN 358.32

Достапност

Подготвени за употреба, тешки-текстура паста формулиран со многу парична казна песок жито за да се добие висока густина, варовит и нетранспарентно заврши.Се користи за да се создаде димензионални ефекти и да се направи impastos; Таа ги држи своите волумен совршено и не попуштат по сушењето.Дизајниран за употреба со акрилни бои.Употреба во Мешани Медиа апликации со други Студиски Acrylics Auxiliaries да се прошири креативни можности.Содржи 100 ml цевка на undercoat и 250 ml цевка на Гуши Ефект Моделирање Паста.Студио Acrylics Висока Густина Моделирање Паста е формулиран со многу парична казна песок жито давајќи варовит финиш, како и повеќе густина и затемнетост, освен стандардните Студио Acrylics Моделирање Паста.Подготвени за употреба, тој е идеален за создавање на димензионални ефекти и impastos со сликарство нож.Тоа го задржува отпечаток на алатка и може да биде обликувана, насликани и нанесуваат надолу откако се исуши.Тоа може да се користи сам, или да се меша во со Студиото Acrylics бои, малку осветлување на бојата на бојата.Студио Acrylics Висока Густина Моделирање Ставете го задржува звукот совршено и не попуштат по сушењето.Тоа е дел од Студиото Acrylics спектар на auxiliaries, со цел да се прошируваат областа на креативните можности кога сликарство со Студиото Acrylics Висока Вискозност бои.Студио Acrylics Auxiliaries исто така, може да се користи во Мешани Медиа апликации за дополнително да ја проширите креативни можности.Достапни во 100 ml цевка и 250 ml тегла.Се согласува да ASTM D-4236. АП уверение.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа