Акни игли,SUPPION 3Pcs Нерѓосувачки Лицето Акни Место Pimple Смена Extractor Алатка Comedone

Акни игли,SUPPION 3Pcs Нерѓосувачки Лицето Акни Место Pimple Смена Extractor Алатка Comedone

DEN 47.76

Достапност

Нерѓосувачки челик. 100% Сосема нов и висок квалитет на Акни Смена Игла Tools.Материјал : не ' Рѓосувачки челик.Се Однесува : Акни, Blackheads, Флеки.Идеален за минимизирање на оштетување на кожата ефикасен начин да се отстрани blackheads.Blackhead Comedone Акни Blemish Смена Nipper Нерѓосувачки Убавина Tools. ·Пинцети должина : 11.5 cm ·Акни игла должина : 12 см ·Blackhead Смена должина : 14 см ·Тип Кожа : Акни-Склони на Кожата ·Боја : Сребро ·Пол : Унисекс Настава : ·Пирс на заразениот дел(акни) со остар акни Клип. ·Потоа нежно притиснете на заразениот дел со прстен крајот,се уверам заразениот дел е во рингот. ·Внимателно да се движат на клип за да ги отстраните акните, по користење, чистење на кожата со кожата tonger, тогаш кожа може да се чувствуваат освежување, чисти, нежна и еластична.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа