SKYDUE Мали Биро Календар 2022, Застане Календар, од Сега да Дек 2022 Календар, 7 x 8.5 Стои Биро Календар со To-Do листа Одговараат за Статистика, Училиште

SKYDUE Мали Биро Календар 2022, Застане Календар, од Сега да Дек 2022 Календар, 7 x 8.5 Стои Биро Календар

DEN 237.12

Достапност

ПЛАНИРАЊЕ на ВАШИОТ ЖИВОТ : SKYDUE биро календар преку од сега до Декември.2022, забелешка големи празници на страницата.Со нашите стои биро календарот, можете да направите лесно и ефикасно планирање, планирање и следење за да се управува и успешен живот.ПРАКТИЧНОСТ & МОДЕН ДИЗАЈН : Секој 2022 застане календар страница има минато и иднина месец датум, НИ голем празник, забележани, 1.1" x 1" голема & пресуди секојдневно блокови за да ги задоволат вашите месечни и долгорочно планирање или дневен распоред.Секој месец страница задната страна, исто така, има листа со & Белешки за да ви помогне да го планирате вашиот живот подобар.ПРОФЕСИОНАЛНИ КАЛЕНДАР за КВАЛИТЕТ : Со цел да се спречи мастило крварат-преку избришете протриване и сенка прашања, Нашите табела календар е усвоен премиум дебели киселина-слободен хартија за чиста пишување простор.Календарот исто така опремен со трајни близнак жица спирала обврзувачки, здрав A-рамка застане.СОВРШЕН & ПРЕНОСНИ ГОЛЕМИНА : SKYDUE календар е 7" x 8.5", компактен & преносни големина, може да се стави на вашата маса, биро или countertop.За време на вашето патување или патување, службено патување, можете лесно да го стави во вашата торба или изберете го во вашата рака, која не ќе се премногу простор.Држете се ПОД ВАША КОНТРОЛА : Со мала маса календар, го прави вашиот живот станат продуктивни и ефективни.Можете да снимате или јасно да се најде сè што треба да направите во оваа биро застане календар, чувајте го пратите на вашиот to-do листа, оброци, важни настани, вежбање рутини и вашата дневна напредок.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа