Буквално BD-R 25GB 16X Blu-ray Книжени Медиуми Диск - 50 Пакет Вретено

Буквално BD-R 25GB 16X Blu-ray Книжени Медиуми Диск - 50 Пакет Вретено

DEN 1679.76

Достапност

До 100 GB капацитети, вие исто така може да се види на овие дискови се нарекува BD-R TL - два вида се идентични.Опширно тестирање за компатибилност со водечките производители, Буквално е некој медиумите е дизајниран за оптимални перформанси и квалитет.Овие се еден-време за снимање дискови, осигурувајќи дека вашите видео, Музика или други информации не ќе бидат избришани.Ласерска технологија - Буквално Blu-ray дисковите користите сино-виолетова ласерска технологија за читање и пишување податоци.Компатибилност - Буквално Blu-ray дисковите се компатибилни со најновите Blu-ray хардвер од лидерите на пазарот како Sony, Пионер, Panasonic и LG.Како BD-R медиуми, BD-ПОВТОРНО дискови имаат 25 GB капацитет.Значи, вие ќе ги користите помалку дискови кога сте поддршка-up, снимање или Удвојување на висока дефиниција дигитални снимки, вклучувајќи ја вашата музичка библиотека.Оваа зголемена флексибилност го прави идеален за редовен системски бекап.Овие single-layer дискови, откако снимен, не можат да бидат избришани како дискови се еден-време за пишување.Буквално Blu-ray снимање и повторно може да се менува дискови се компатибилни со најновите Blu-ray хардвер од водечките производители.Сите Буквално Blu-ray дисковите се поддржани со Ограничен Доживотна Гаранција* и 45-годишната историја на квалитет и сигурност.Сите Буквално BD-R медиуми карактеристики тешко палто за заштита од гребнатини, отпечатоци од прсти и прав build-up, намалување на репродукција и снимање грешки.Буквално BD-R 6x дискови исто така, може да бидат напишани на 4x писатели.Еден слој Blu-ray дисковите нуди до 25 GB на просторот за складирање на back-up на вашите видео, музика, фотографии и можат да работат на било писатели до 6 X.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа