Duotipa LI3820T43P4H694848 Батеријата Компатибилен со ZTE Z835 Maven 3 Z835 Overture3 Z851M N9136 Престиж 2 со Поправка Алатка за Полнење

Duotipa LI3820T43P4H694848 Батеријата Компатибилен со ZTE Z835 Maven 3 Z835 Overture3 Z851M N9136 Престиж 2

DEN 396.96

Достапност

Ве молиме контактирајте првата ако батеријата не може да ги задоволи вашите барања.Целосно активирање на батеријата по 3-4 циклуси за да се постигне најдобра употреба на сила.Температурата има големо влијание врз капацитетот на батеријата и користи времето.Спецификација на производот : Батеријата Модел : LI3820 T43 P4 H694848 Battery Капацитет : 2035 m Ah Battery Тип : Литиум Јонска Polymern Voltage : 3.Затоа, при користење на мобилни телефони отворено во северниот во зимата, времето на мирување ќе биде многу пократко.Ниска температура на испуштање е мал, висока температура на испуштање е голем, висока температура, исто така, ќе влијае на времето на мирување.Инфериорни полначи и несоодветно време на полнење методи ќе влијае на времето на мирување и животниот век на батеријата.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа