Компактен Стерео Мини Моќност Засилувач - 2x15 Вати Преносни Dual Channel Дома Аудио Звучници Приемник Кутија w/ РКА Кабел L/R Влезни За CD Player, Тјунер, MP3, За Засилена Јазик, Зв?

Компактен Стерео Мини Моќност Засилувач - 2x15 Вати Преносни Dual Channel Дома Аудио Звучници Приемник Кутија

DEN 935.76

Достапност

Напон selecter ви овозможува да изберете напон од AC влезен извор, со избор на влезен напон помеѓу 110 V/60 Hz Северна Америка стандард и 230 V/50 Hz Европскиот стандард.5 mm)-за-РКА конвертор.Господар контрола на јачина на звук ви овозможува да се прилагоди на севкупното ниво на звук. Компатибилен со сите аудио/компјутерски уреди.Таа обезбедува 15 W по стерео канал да им даде потребен поттик за вашата музика, филм soundtracks, или други аудио.Господар контрола на јачина на звук на предната страна ви овозможува да се прилагоди на добивка.Користете MP3 извори преку 3,5 мм да РКА конвертор.Поврзете го вашиот влезови користење на РКА дигалки, и излез на засилена аудио сигнал над стандард говорникот притисни приклучоци.Од Производителот На PCA1 мини стерео засилувач моќ од Pyle обезбедува до 15 W на власта на секој канал на 4 ohms.Карактеристики и Controls A моќ LED индикатор осветлува за да покаже дека моќта е вклучен.Поврзете го вашиот линија на текст извор користење на РКА кабел L/R линија на текст.2x15 ВАТИ ЕНЕРГИЈА : На Pyle Dual Channel Мини Аудио Засилувач е добра за вашето домашно кино акустична систем за звук.Работи на 110 или 220 V. 110/220 V напон селектор.ПРИТИСНИ ТИП на ЗВУЧНИК ТЕРМИНАЛ : Тоа ви овозможува лесно поврзување звучници жици директно до засилувач.Вкупниот говорникот отпорност мора да биде најмалку 4-Ohm по канал во стерео режим.21" D, лесно да се донесе било каде тоа е потребно.Тоа е компатибилен со сите аудио уред или компјутер-youu дури и може да се поврземе на i Pod користење на 3,5 мм да РКА џек конвертор.Четири push-тип на звучник L/R терминали.Таа работи на или 110 V или 220 V со напон селектор switch.компатибилен со сите аудио уред или компјутерможете дури и да се поврземе на i Pod Вашиот нов Pyle про засилувач ти дава сила и флексибилност ви треба во професионален систем за звук.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа