E-Автомобил Врска J1962F OBD2 16 Pin Женски/Машки Конектори Фиксна Подигнат Машки/Женски Собрани Plug Цртичка Порта со Целосна Кабли (Женски Конектор со Кабли)

E-Автомобил Врска J1962F OBD2 16 Pin Женски/Машки Конектори Фиксна Подигнат Машки/Женски Собрани Plug Цртичка

DEN 580.56

Достапност

100% Висок Квалитет J1962 F OBD2 16 Pin Женски Конектор Висок Квалитет на Фиксна Подигнат Женски Собрани Plug Цртичка Порта со целосна 18 AWG litze жици, кабли。.OBD2 Серија Port Конектор,On-Board Diagnostic Конекција Системот е дизајниран да ги задоволи J1962 F specifi cations со користење на стандардни машки терминали.Одлична отпорност на температура, хемикалии и абразија,16 Терминал Машки Опрема за Тестирање Конектор вклучува најлон изолатор со ИСО стандард бакарни легури машки терминали. -20 о с да 80o C температура опсег.Ниска енергија, низок напон способност,Женски Возило Конектор isdesigned за под цртичка апликација, и ги прифаќа 150 Серија Metri-Pack tangless женски терминали на располагање во силиконската бронза.конектор. 16 Pin Женски Замена Жица Sockets Конектор OBDII Автомобил Автоматски Адаптер J1962 OBD2 Plug Школка,се Работи за генетски модифицираните, Buick, Кадилак, а некои Chrysler, Jeep, и Форд возила.Пакување содржина : 1 x OBDII 16 Pin Конектор (Црна ) со целосна кабли најчесто поставувани ПРАШАЊА : П : Зошто е потребна оваа точка?A : Многу автомобили немаат 16 pin конектор, како што некои стари автомобили.Но сега многу се дијагностицира со помош на алатката е 16 pin приклучок, така што треба да се конвертира.П : Дали овој производ доаѓаат со софтвер?A : Тоа е само мал конектор, не се имате било софтвер.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа