Arctix Девојки Мраз Изолирани Зимска Јакна

Arctix Девојки Мраз Изолирани Зимска Јакна

DEN 671.28

Достапност

100% Полиестер Dobby Therma Lock WP/ WR 5 K слој.Увезени.Патент затворање.Машина За Миење.Therma Tech изолација што ги држи на топло и ладно надвор.Критична шевовите се запечатени.Правец на-отпорен на вода со дише Therma Lock слој.Прилагодливи кука и јамка затворање ракави обезбеди удобно носење и да престане топлина Избега.Отстранлив, прилагодлив бура худ.На Arctix Девојки Мраз Изолирани Јакна е одлично за секој активен, зима потфат.Оваа релаксирана одговара, ветрот и отпорен на вода јакна ќе се задржи топло и удобно правење на вашето следно патување надвор пријатно.Шел : 100% полиестер, 5000mm WP+WR дише слој.Обвивка : 100% полиестер 210 T тафт.Изолација : 100% полиестер 168grams.Карактеристики : критички шевовите се запечатени правец-отпорен на вода со дише слој прилагодливи ракави обезбеди удобно носење и да престане топлина од бегство внатрешни работи zip безбедност џеб zippered рака потоплите стил џебови.Овој класичен relxed одговара јакна е машина перат, што го прави совршен за активности на отворено.Карактеристики високо-технолошки надворешната школка која им помага на децата да останат топли и суви во текот на целиот ден долго.Помеѓу надворешната школка и изолација е единствена дише материјал кој фитили далеку тело влага да се задржи деца се исуши за време на вежбање и напорни игра.Чува деца топло со 140 грама лесни Therma Tech, напредна изолација со топлина апсењето микро стопански комори.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа

iXtreme Момчиња Anorak Јакна
  • Новак

iXtreme Момчиња Anorak Јакна

DEN 528.00

100% Полиестер.Увезени.Патент затворање.Машина За Миење.Џерси поврзана обвивка.Размавта џебови со прилеп