Glorich Д-AC76 Замена AC Адаптер за Pentax K100D Супер, K200D Дигитални SLR фото Апарати

Glorich Д-AC76 Замена AC Адаптер за Pentax K100D Супер, K200D Дигитални SLR фото Апарати

DEN 527.76

Достапност

Во светот Влезен напон : AC 100~240 V 1.5 А, 50~60 Hz, Излез : наизменична СТРУЈА 6.5 V/3.0 ЕДЕН 19.5 W. Безбедносни Карактеристики : Висока Ефикасност и Сигурност; Автоматско Преоптоварување cut-off; Автоматско прегреат cut-off; Краток спој и во Текот Напон заштита; Ниска Пречки & Бучава.Направени од високо квалитетни пластични, бакарна жица и метални материјали, компактен дизајн, 100% Компатибилен со Оригинални AC Адаптер, 1 Година Гаранција, CE и Кина CCC уверение.Вклучува 1.5 M AC Кабелот за Напојување.Овој комплет ви овозможува да моќ вашата камера од AC штекер, спаси батеријата при преземање photoes.Тоа е корисно,од суштинско значење и се идеални за долги студиото прошири пука со нема потреба постојано да го замени и надополнување на повеќе батерии.Користете Glorich Д-AC76 адаптер при преземање на слики на твојот компјутер, прикажување на сликите на ТВ, или за продолжи со работа во студио.На адаптер е целосно компатибилен со следниве Pentax dslr фото апарати : Pentax K200 D Pentax K100 D Супер.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа