XXG-ИГРА 3D Печатач 3 во 1, Големи 3D Печатач, за Брзо Собранието, Авто Израмнување, Пауза-повторно, Погоден Модел за Градење на Мувла Печатење Играчка 3D Печатење DIY 320320420mm

XXG-ИГРА 3D Печатач 3 во 1, Големи 3D Печатач, за Брзо Собранието, Авто Израмнување, Пауза-повторно, Погоден

DEN 412.80

Достапност

1. Микс Боја : Три екструдер модули и 3-во-1 од hotends, микс боја објекти. 3 D печатач испорачува се меша во боја на објекти и во голема мера го збогати вашиот 3 D печатење живот. 2. Авто Израмнување : Поддршка авто израмнување, изборен add-on.Едноставно поврзете се на ниво на контрола сензор и поставување на соодветни параметри.Прирачник за израмнување резервни. 3. Голем опсег на печатење : Со своите печатење површина од 320*320*420mm, го нуди најдоброто изградба на платформа и висок печати детали. 4. Filaments детектор : автоматски се запре кога греење нишка се консумира и печатење процес продолжува со еден клик по претовар на филамент. 5.Паузи за обновување на функција : печатење процесот може да продолжи во истата локација каде што беше запрен без оглед на неочекувани моќ прекинување.На филамент промени прекината.Параметри : 1)Печатење Parameters Printing технологија : FDMPrinting волумен : 320*320*420mm3 Printing на точноста : 0.1~0.2 mm Position прецизност : X/Y : 0.011 mm, Z : 0.0025 mm Printing брзина : 60mm/s Nozzle количина : 3-во-1-од една nozzle Nozzle дијаметар : 0.4 mm Filament : дијаметар 1.75 mm; ABS/ PLA, итн.Средина температура : 10℃-40℃Оперативен систем : Windows/Mac/Linux Slicing софтвер : Repetier-Домаќин, Easy Print 3 D, Cura File формат : .gcode2)Електрични Parameter Power текст : 115/230 VAC 50/60 Hz Power излез : DC24 VConnectivity : ТФ-картичка, USBTouch екран : 3.2 -Инчен Full-боја на Допир Screen3)Механички Parameter Printer големина : 508x545x657 mm3 Package големина : 670x560x320 mm3 Net тежина : 14.3 kg Gross тежина : 21.0 кг.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа