ELEGOO Растителна Основа 3D Печатач Смола со слаб Мирис и Висока Прецизност, 405nm УВ Брза Смола, и Брзо Санирање за LCD 3D Печатење - Translucent1000g

ELEGOO Растителна Основа 3D Печатач Смола со слаб Мирис и Висока Прецизност, 405nm УВ Брза Смола, и Брзо Санирање

DEN 887.76

Достапност

Нормално Изложеност : 1.Светло-лекување 3 D технологија на печатење е повеќе и повеќе станува популарен, но светлината-лекување на материјали кои се користат во 3 D печатење се уште се во фаза на развиените производи.Тоа има широк опсег на примена од одборот игра минијатури на индустриски делови и компоненти, како што се професионални да направат прототип, наука фер проекти, од рано изложување на инженеринг, средно училиште училници и така натаму. 【Течење-доказ и Безбедно Пакување】 Сите ELEGOO 3d печатач смола се чуваат во пластична шише целосно завиткан со ЈП торба во внатрешноста на анти-судир меур торба, која обезбедува без смола ќе се кандидира надвор, дури и ако шишето е разбиена.72%, тоа може да обезбеди голема моделирање на детали и прецизност за вашиот 3 D испечатени модели. 【Складирање и претпазливост】 Чувајте ги вашите смола подалеку од директна сончева светлина, прашина, и надвор од децата се постигне.Единственото ограничување е вашата имагинација.ELEGOO започна природни зелени LCD-3 D photocuring материјал кој се користи соја масло како суровина, не-иритирачки и ги исполнува EN 71-3 : 2013.Дното на Изложување : 20-60s Normal Изложеност : 1.Печати сега и да си одат со ELEGOO.Во пазар, постои итна потреба за photocuring материјали со пониски јавна безбедност ризици.Иако тоа е многу побезбедно во споредба со другите 3 D печатач смола, ние ви препорачуваме да се носат маска и ракавици секој пат кога се работи со смоли и ако добиете кожата контакт ве молиме да се мијат со многу сапун вода ПОБРЗО.Дното на Изложување : 20-60-тите години.Со цел да се намали влијанието на хемикалиите врз животната средина и човековото здравје 3 D печатење на материјали се очекува да биде зелена и безбедна.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа